Blog Layout

Fizikālā terapija tavas veselības uzlabošanai

2021. gada 29. decembris

Fizikālā terapija tavas veselības uzlabošanai

Šobrīd liela daļa Latvijas iedzīvotāju jau otro gadu strādā attālināti. Ko attālinātais darbs nozīmē mūsu veselībai? Būsim godīgi, jau līdz šim tie darbinieki, kuru ikdiena tika pavadīta pie datora, aizmirsa ievērot fizioterapeitu ieteikumus par regulāru izkustēšanos. Ja cilvēks ilgstoši sēž vairāk nekā 4 stundas dienā, tiek radīta nopietna slodze muguras lejasdaļai, kā arī ilgstoša sēdēšana veicina aptaukošanos, sirds un asinsvadu slimības un trombu veidošanos. Strādājot birojā bija vieglāk atcerēties izkustēties – aiziet pie kolēģa uz blakus kabinetu, doties paēst pusdienas, aiziet uztaisīt kafiju un pāris minūtes papļāpāt ar kolēģiem. Diemžēl, strādājot no mājām, mēs savas kustības esam samazinājuši līdz minimumam, attopoties vien darba dienas vakarā, ka visu dienu esam, galvu nepacēluši, pavadījuši pie datora. Šāda ilgstoša sēdēšana agri vai vēlu liks izjust diskomfortu, saspringumu sprandā un muguras sāpes. Negaidiet, kad jūs sāksiet izjust pirmās sēdošā darba sekas uz savu veselību, bet jau laikus dodieties uz vizīti pie fizioterapeita. Fizioterapeits palīdzēs jums atbrīvoties no muguras sāpēm un savilktas sprandas, kā arī ieteiks veidus, kā ikdienā ieviest vairāk kustību.

Fizikālā terapija mazina Covid-19 radītās sekas 

Covid-19 pandēmijas sākumā mēs nenojautām, cik ilgstošas sekas uz cilvēka veselību spēj atstāt šī slimība. Šobrīd, kad ir veikti neskaitāmi pētījumi, ir atklāts, ka pēc izslimošanas ar Covid-19 pacienti vēl ilgi izjūt slimības atstātās sekas. Visbiežāk pacienti sūdzas par nespēku, elpas trūkumu, muskuļu vājumu, ilgstošu klepu un kognitīvajiem traucējumiem. Mēs esam guvuši pārliecību, ka, tikai savlaicīgi uzsākot rehabilitācijas procesu, pacients var sasniegt vislabākos rehabilitācijas rezultātus un pilnība atgūt darba spējas un iepriekšējo dzīves kvalitāti. Fizikālās terapijas laikā fizioterapeits veiks pacienta funkcionālo izvērtēšanu un izveidos vingrinājumu plānu, lai palīdzētu pacientam mazināt komplikācijas un atjaunot ierastās ikdienas aktivitātes. Ar fizioterapijas palīdzību pacientam tiks uzlabota elpošanas funkcija un skābekļa apgāde plaušās, samazināts muskuļu vājums un palielināta fiziskā izturība. Fizikālajai terapijai ir būtiska nozīme Covid-19 radīto seku mazināšanā, tādēļ iesakām ikvienam, kas ir pārslimojis šo slimību, nevilcināties ar savlaicīgu fizioterapeita apmeklēšanu. 

Fizikālā terapija jāuztic speciālistiem 

Pacienti bieži vien maldīgi domā, ka nav jātērē finansiālie līdzekļi fizioterapeita vizītei, jo internetā šobrīd ir pieejams plašs video pamācību klāsts ar visu veidu vingrinājumiem. Ja pacientam ir veselības problēmas, tad nepareizi piemeklēti vai tehniski nepareizi izpildīti vingrinājumi var pasliktināt pacienta veselības stāvokli. Fizikālās medicīnas procedūras katram pacientam tiek piemeklētas individuāli, vadoties pēc pacienta veselības stāvokļa. Pirms ārstēšanas plāna izveidošanas ārsts rūpīgi izmeklē pacientu, uzklausa visas pacienta sūdzības, izvērtē sāpju lokalizāciju, stiprumu un ilgumu, analizē riska faktorus darbā un ikdienā un precizē diagnozi ar izmeklējumiem, ja pacients pirms tam nav veicis visus nepieciešamos izmeklējumus diagnozes noteikšanai. Fizioterapeits seko līdzi, lai pacients visus vingrinājumus izpildītu tehniski pareizi, kā arī iesaka vingrinājumus, kurus pacients var ieviest savā ikdienā un veikt mājas apstākļos.


Ikvienam, kurš izjūt diskomfortu, muguras sāpes, muskuļu saspringumu un stīvumu, iesakām nekavēties un laikus pieteikties uz vizīti pie fizioterapeita. Ja pacients nemainīs savus paradumus un neieviesīs savā ikdienā fiziskās aktivitātes, iepriekš minētās veselības problēmas ar laiku tikai saasināsies un ievērojami pasliktinās dzīves kvalitāti. Fizioterapija ir efektīvs veids, kā uzlabot savu veselību, fizisko izturību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Ģimenes ārsta A. Lasmaņa klīnikā “ALma” (https://www.alma.lv/) ir iespējams pieteikties uz sertificēta fizioterapeita konsultāciju, iziet ārstnieciskās vingrošanas vai masāžas kursu, kā arī veikt magnetoterapijas un ultraskaņas procedūras. 


2024. gada 17. jūlijs
Pusaudžu vecums ir ne tikai sarežģīts posms emocionālajā ziņā, bet arī fiziskā, jo jauniešu ķermenī notiek dažādas būtiskas pārmaiņas.
2024. gada 17. jūlijs
Nereti mēs maldīgi domājam, ka galvenais ir regulāri veikt analīzes un izmeklējumus, lai pārliecinātos par to, ka jūsu veselības stāvoklis ir normas robežās, tomēr nedrīkst aizmirst arī par visa organisma sabalansētu darbību.
2024. gada 17. jūlijs
Ģimenes ārsts ir kā ceļvedis jūsu veselības problēmās, jo viņš palīdzēs sakārtot gan nepieciešamo izmeklējumu un profilaktisko pasākumu, gan zāļu lietošanas plānu.
Share by: