Blog Layout

Kā ārstēt Covid-19 mājas apstākļos?

Dr. Jevgeņijs Bondins • 2021. gada 4. aprīlis

Pozitīvs Covid-19 tests. Ko darīt?

Bez panikas❗️ Atcerieties, tas ir vīruss, nevis atombumba. Lielākā daļa slimnieku (vairāk nekā 80%) pārslimo Covid-19 infekciju vieglā formā. Turklāt panika tikai nomāc imūnsistēmas aktivitāti.👆


🔸 Atbalstiet sevi!

Uzņemiet pietiekami daudz šķidruma 2–2,5 l dienā (tējas, morsu un ūdens veidā), lai no organisma izvadītu toksīnus, kuri arī nosaka jūsu stāvokli.

🔸 Sargājiet sevi!

Ierobežojiet fiziskās aktivitātes, jo tās atņem spēku, kas nepieciešams cīņai pret vīrusu. Ierobežojiet diētu ar svaigiem dārzeņiem, augļiem, vārītiem graudaugiem, liesām zupām; izslēdziet gaļu, ceptus ēdienus – gremošanas sistēma pārtikas pārstrādei arī pieprasa vērtīgu enerģiju, tāpēc to nevajadzētu pārslogot.

Kā ārstēt Covid 19 mājas apstākļos
 🔸 Neindējiet sevi!
Nevajadzīgu zāļu lietošana var izraisīt tikai papildu blakusparādības. Covid-19 infekcijas gadījumā var būt ieteicams lietot pretdrudža līdzekļus (paracetamols, ibuprofēns, analgīns), C vitamīnu, cinku. Antibiotikas noteikti nav jēgas lietot slimības sākuma stadijā – tās nepalīdz cīņā pret vīrusu.
🔸 Pārbaudiet sevi!
Sirdsdarbība uz augstas temperatūras fona var pieaugt pat līdz 110–120 sitieniem minūtē, un tas nav kritisks rādītājs, savukārt lielāks pulss noteikti norāda uz organisma pārslodzi. Asinsspiediens arī var nedaudz palielināties (140–150/80–90 mmHg), ja tas iepriekš bija normāls – un tas ir pieņemamās robežās.
Viens no svarīgākajiem rādītājiem ir elpošanas ātrums (pieaugušajiem parasti 12–20 reizes/min), bet vairāk nekā 25 reizes/min jau tiek uzskatīts par paaugstinātu un norāda uz iespējamo vīrusa izraisītu plaušu bojājumu.
Visprecīzākais ir pulsa oksimetrs – ierīce, kas mēra skābekļa koncentrāciju pirksta kapilāros (norma ir 98–100%). Indikatora samazinājums līdz 94% norāda uz visu ķermeņa audu piesātinājuma ar skābekli pasliktināšanos un prasa ārsta konsultāciju. Ja rādījums ir zemāks par 91–92%, ir jāapsver ārstēšana slimnīcā.
🔸 Ticiet sev!
Jums noteikti dzīvē ir bijuši izaicinājumi, un jūs esat tikuši galā! Šis ir viens no tādiem izaicinājumiem.

2024. gada 17. jūlijs
Pusaudžu vecums ir ne tikai sarežģīts posms emocionālajā ziņā, bet arī fiziskā, jo jauniešu ķermenī notiek dažādas būtiskas pārmaiņas.
2024. gada 17. jūlijs
Nereti mēs maldīgi domājam, ka galvenais ir regulāri veikt analīzes un izmeklējumus, lai pārliecinātos par to, ka jūsu veselības stāvoklis ir normas robežās, tomēr nedrīkst aizmirst arī par visa organisma sabalansētu darbību.
2024. gada 17. jūlijs
Ģimenes ārsts ir kā ceļvedis jūsu veselības problēmās, jo viņš palīdzēs sakārtot gan nepieciešamo izmeklējumu un profilaktisko pasākumu, gan zāļu lietošanas plānu.
Share by: